Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 
 
 
 
Zbraně neodmyslitelně patří ke každé akční hře. A tak se už se dnes neoceňuje to, že ve hře nějaké jsou, ale kolik jich tam je a jak jsou použitelné. GTA Vice City se může pyšnit několika desítkami zbraní, mezi něž patří např. šroubovák, sekáček na maso, běžný samopal, sniper, rotačák, ale i bazooka, raketomet nebo foťáček :-) Není proto divu, že zbraně přispěly k obrovské hratelnosti hry. Nu, vyzkoušejte je sami ...
 
A. Standardní
 
1) Pěst (Punch)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Pěst máte vždycky po ruce :-), zůstává vám i po zabití. Je vcelku hodně slabá, umíte se pouze mlátit rukama a nohama, sem tam se povede i hlavou. Doporučuji používat jedině v nouzi, nebo zblízka.
Hodnocení: 2/10
 
 
2) Boxer (Boxer)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Vylepšená verze pěsti. Boxerem to protivníkům ubírá více, ale není to stále nic extra. Jinak zde platí to stejné, jako u pěsti. Boxer není na prodej, můžete ho buď vzácně najít nebo někomu šlohnout :-)
Hodnocení: 3/10
 
 
3) Foťák (Camera)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Ehm, jestli se tomuhle dá říct zbraň, tak jsem švédská princezna ;-) Nedělá nic jiného, než fotí. Při focení můžete použít zoom - to je ovšem vše :-) Budete ho potřebovat v jedné misi za Filmové studio.
 
 
B. Ruční zbraně
 
1) Šroubovák (Screwdriver)
 
Cena: 10$
Popis: Velmi rychlá zbraň, se kterou můžete někomu nasázet velmi rychlé rány. Proto je někdy více nebezpečná než ostatní zbraně.
Hodnocení: 4/10
 
 
2) Kladivo (Hammer)
 
Cena: 20$
Popis: S touto zbraní spolehlivě rozbijete auto, ovšem co se týče útoku na člověka, v tom je mizerná. Jinak je docela rychlá.
Hodnocení: 4/10
 
 
3) Obušek (Nightstick)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Obušek najdete jedině u policajtů, po jeho usmrcení ho můžete získat :-) Slouží jako dobrá náhrada pěsti, je rychlá a účinná.
Hodnocení: 4/10
 
 
4) Sekáček na maso (Meat Cleaver)
 
Cena: 50$
Popis: Rychlá a účinná zbraň na zabíjení zblízka. Občas se mi tato zbraň vymkne z rukou a udělá pořádnou paseku ;-) Na skupinku lidí je jak dělaná.
Hodnocení: 4/10
 
 
5) Golfová hůl (Golf Club)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Středně rychlá zbraň, kterou používají golfisti. Ti pobývají na území Leaf Links, kde při vchodu do areálu najdete tuto zbraň. Není tedy k prodeji. Je vhodná k dobíjení.
Hodnocení: 4/10
 
 
6) Baseballová pálka (Baseball Bat)
 
Cena: 80$
Popis: “Víte jak to bolí, baseballovou holí“ ... Fakt cool zbraň :-) V pohodě s ní urazíte hlavy kolemjdoucích a dobře poslouží také pro rozbití auta. Je nadprůměrně rychlá a hlavně účinná.
Hodnocení: 5/10
 
 
7) Nůž (Knife)
 
Cena: 90$
Popis: Sílou velmi podobná sekáčku na maso, je ovšem trochu menší a účinnější. Je to významná zbraň pro boj na ulicích.
Hodnocení: 5/10
 
 
8) Mačeta (Machete)
 
Cena: 100$
Popis: Vcelku účinná zbraň, velmi podobná noži. Bez problému s ní uděláte skupinku lidí.
Hodnocení: 5/10
 
 
9) Katana (Katana)
 
Cena: 300$
Popis: Nejlepší ruční zbraň. Pomocí ní rozdáváte bleskurychlé údery a to ve velkém rozsahu. Často s ní uděláte paseku a navíc se s ní dá rychle běžet. Velmi se podobá meči :-)
Hodnocení: 6/10
 
 
10) Motorová pila (Chainsaw)
 
Cena: 500$
Popis: No to je brutus ;-)) Bez námahy zkrášlíte tvář protivníka nebo uděláte z auta kabriolet :-D Motorovka zanechává krvavé louže a velké škody. Jedinou nevýhodou je její váha, která zabrání rychlejšímu chození :-(
Hodnocení: 6/10
 
 
C. Žhářské zbraně, výbušniny
 
1) Granát (Grenades)
 
Cena: 300$
Popis: Hodí se, pokud chcete “poškádlit“ :-) skupinku lidí. Jestli budete správně mířit, pokusí se vám vyhodit do povětří i nějaké to autíčko ;-) Granát vyhodíte pravým tlačítkem myši a čím déle držíte, tím dále granát dohodíte. Ujistěte se, že stojíte dostatečně daleko, aby vás granát neohrozil.
Hodnocení: 7/10
 
 
2) Slzný plyn (Tear Gas)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Tato zbraň dokáže ochromit člověka, ale autům žádné škody nenadělá. Pokud slzný plyn zasáhne člověka, ten stuhne, ale za chvilku se zase probudí.
Hodnocení: 6/10
 
 
3) Molotův koktejl (Molotov Coctail)
 
Cena: Neprodává se
Popis: S touto zbraní uděláte na chvilku pořádný bordel. Snadno se rozšiřuje, tak si dávejte bacha, abyste nechytli taky ;-)
Hodnocení: 8/10
 
 
4) Bomby na vzdálenost (Remote Grenades)
 
Cena: 8000$
Popis: Takzvané granáty, které po vyhození neexplodují. Jejich výbuch vyvoláte pravým tlačítkem myši. Nejdřív se ale dostatečně vzdalte od této zákeřné zbraně :-)
Hodnocení: 8/10
 
 
5) Bomby do auta (Car Bomb)
 
Cena: 500$
Popis: Velmi užitečná věcička, ale využijete ji zřídka kdy. Jednoduše se dají za malý penízek nainstalovat do auta. Instalace probíhá jedině v docích, bomby naleznete pod názvem 8-Ball's.
Hodnocení: 8/10
 
 
D. Pistole
 
1) Kolt 45 (Colt 45)
 
Cena: 100$
Popis: Obyčejná Koltka 45, hojně se ve hře využívá. Nepřítele zabijete několik ranami, to je ale většinou celý zásobník :-)) Výhodou zbraně je střílení za běhu.
Hodnocení: 5/10
 
 
2) Kolt Python (Colt Python)
 
Cena: 2000$
Popis: Kolt 45 v silnějším kabátku ;-) Za dobrého míření stačí pouze jedna rána a nepřítel je kaput :-) Narozdíl od Kolt 45 se s ní nedá běhat!
Hodnocení: 7/10
 
 
E. Brokovnice
 
1) Brokovnice (Shotgun)
 
Cena: 500$
Popis: Zbraň na krátkou vzdálenost. Pokud střílíte dál, puška cíl jenom ochromí. Při střílení se nedá běhat!
Hodnocení: 6/10
 
 
2) Brokovnice Stubby (Shotgun Stubby)
 
Cena: 600$
Popis: Mírně vylepšená verze první brokovnice. Je to také zbraň na krátkou vzdálenost, ale přec je jen o něco lepší.
Hodnocení: 6/10
 
 
3) Brokovnice Spas 12 (Shotgun Spas)
 
Cena: 4000$
Popis: Velmi silná zbraň, nejlepší brokovnice ve hře. Je taky docela rychlá, běžet se s ní kvůli hmotnosti ale nedá ;-) Výhodou je střední rozsah střel a za skvělé považuji také sedm rychlých dávek střel za sebou.
Hodnocení: 7/10
 
 
F. Samopaly
 
1) Tec-9
 
Cena: 500$
Popis: Průměrný samopal, se kterým při střílení můžete běžet. Mimo to ho můžete použít i v autě. V podstatě na něm není nic moc zvláštního, je to vlastně celkem obyčejný samopal, který má akorát vyšší kadenci střel.
Hodnocení: 7/10
 
 
2) Mac-10
 
Cena: 300$
Popis: Mac-10 vychází ze starší Tec-9 a je o něco účinnější. Použít se dá opět v autě.
Hodnocení: 7/10
 
 
3) Uzi
 
Cena: 400$
Popis: Tradiční Uzi. Je spolehlivá a účinná, s dobrou kadencí střel. Střelba se dá snadno zastavit, je použitelná v autě. Fakt cool zbraň ;-)
Hodnocení: 8/10
 
 
4) MP5
 
Cena: 3000$
Popis: Vojenský druh samopalu, nejlepší v této skupině. Je velmi silný, ale trochu pomalejší. Je vhodný pro všechny situace. Doporučuji :-)
Hodnocení: 8/10
 
 
G. Útočné zbraně
 
1) Ruger (Ruger)
 
Cena: 1000$
Popis: Docela účinný odstraňovač lidských hlav ;-)) Je velmi silný, takže dobře mířenou ranou v pohodě skolíte člověka. Pomocí First-Person pohledu budete většinou velmi úspěšní v míření, a proto taková pneumatika od auta by neměla být problémem :-)
Hodnocení: 8/10
 
 
2) M4
 
Cena: 5000$
Popis: Přestavěná verze Rugeru, je však více účinnější. S touto zbraní v pohodě skolíte člověka jednou ranou a to dělá M4 nejlepší zbraní v této skupině. Přesnost si můžete zvýšit tím, že si dřepnete!
Hodnocení: 9/10
 
 
H. Sniperovací zbraně
 
1) Sniperovací puška (Sniper Rifle)
 
Cena: 1500$
Popis: Skvělá zbraň na sestřelování vrtulníků (miřte na čelní sklo). Člověka zabije na jednu střelu. Puška také obsahuje zoom, který ovšem nepatří mezi nejlepší, ale i přesto je zbraň celkově dobrá.
Hodnocení: 8/10
 
 
2) PSG-1
 
Cena: 6000$
Popis: PSG-1 je poloautomatický sniper, obsahuje laser. Na delší vzdálenost je těžší zamířit, ale na blízko nedělá problémy. Jinak je to velmi účinná zbraň, díky sedmi rychlým střelám zasáhnete snad každého, takže skupinka nedělá problémy :-)
Hodnocení: 9/10
 
 
I. Těžké zbraně
 
1) M60
 
Cena: 8000$
Popis: M60 je jednou z nejlepších zbraní v této hře. Má velmi rychlou sazbu střel za sebou, výborné manuální míření a vysokou účinnost ... právě toto jsou její velké plusy. Je vhodná na všechno, ať už jsou to auta, vrtulníky nebo prostě obyčejní lidi.
Hodnocení: 10/10
 
 
2) Minigun (Minigun)
 
Cena: 10,000$
Popis: Jednoznačně nejlepší zbraň ve hře! Co dodat ... Pár střelami pošlete vozidlo do vzduchu, včetně helikoptér, člověk na jednu ránu je samozřejmostí ;-) Je to fakt cool :-) Nevýhodou je snad jen absence First-Person pohledu a lehké zvedání nahoru.
Hodnocení: 11/10 :-))
 
 
3) Plamenomet (Flamethrower)
 
Cena: Neprodává se
Popis: Výborná zbraň, se kterou si užijete hodně legrace. Jednoduše gril první třídy ;-)) Upálí člověka, podpálí auto. Co více si přát? Dávejte si pozor zejména na to, abyste nechytli také :-)
Hodnocení: 9/10
 
 
4) Raketomet (Rocket Launcher)
 
Cena: 8000$
Popis: Poslední a také jednou z nejlepší zbraní, kterou si v tomto přehledu představíme, je raketomet. Je to velmi ničivá zbraň. Jedinou střelou pošlete k zemi vrtulník, jedinou ranou sestřelíte hned několik aut najednou. Výhodou je First-Person pohled.
Hodnocení: 10/10
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spam :*

(Trutiik, 20. 7. 2013 16:05)

SWEET! Právě jsem dostal zdarma Minecraft kódu karty v http://minecraftcode.me/

Hraj o ceny! Napiš článek a vyhraj!

(Raketka.cz, 31. 8. 2012 10:00)

Ahoj, chceš si zahrát o hodnotné ceny na našem webu raketka.cz/? Připraveny jsou hned dvě prázdninové soutěže a šance na výhru jsou opravdu velké!

Máš web, nebo blog? Pak stačí napsat článek a umístit ho na svůj web, blog. Pět nejlepších článků získává Nintendo, Joystick, nebo Volant a jiné dárky, které jsou určeny pro nejlepší soutěžící.

Nemáš web a i tak se chceš zúčastnit soutěže? Pak stačí pozvat pár kámošů na Raketku pomocí speciálního kódu. Více informací najdeš na stránkách raketka.cz/prazdninova-soutez, na dotazy ohledně soutěže se můžeš zeptat na mejlu soutez@raketka.cz.

Pomoc

(GTA, 28. 7. 2010 15:09)

Kde najdu M-60 ?